Česká trofej má svou královnu

27.09.2011 16:46

O uplynulém víkendu se na brněnském Masarykově autodromu uskutečnily poslední dva závody Mezinárodního mistrovství České republiky DIVIZE 3, které udělaly definitivní tečku za závodní sezónou 2011.

V rámci DIVIZE 3 se v letošní sezóně představila nová kategorie ČESKÁ TROFEJ, která byla vypsána pro jezdce s jejichž vozy pohánějí motory s objemem do 1.000 ccm. A právě takových byla v letošní sezóně drtivá většina. Tato třída si klade za cíl navázat na třídu Národní Formule 1400, která u nás plní roly tzv. "školní formule", což pro mladé talentované jezdce představuje mezistupeň z motokár do velkého závodního světa formulí.

No a právě takových to mladých talentů bylo v letošní sezóně DIVIZE 3 k vidění hned několik. Těmi největšími bez pochyby byli Gabriela Jílková (FormulaStar) a Petr Trnka (Ecce Homo Racing) , kteří se až do samotného závěru přetahovali o celkový triumf. Pro oba to byla první sezóna ve světě velkých okruhů a je nutno říci, že to byla sezóna vskutku dramatická a že oba v jejím průběhu prokázali svůj talent, odhodlání a píli.

Oba si v průběhu sezóny připsali tři vítězství a o prvenství v šampionátu se přetahovali až do posledního kola, posledního závodu. A právě pořadí v tomto posledním závodě rozhodlo o tom, že do kolonky historicky prvního vítěze České trofeje bude zapsáno jméno Gabriela Jílková.

Jilková na cestě za triumfem dokázala jako první jezdkyně vyhrát okruhový závod MMČR (a to hned 2x - v polské Poznani a na Slovakiaringu). V České trofeji pak jak již bylo uvedeno výše triumfovala třikrát a v průběhu celé sezóny celkem posbírala 182 bodů, čímž se nesmazatelně zapsala do dějin českého okruhového motorsportu. Spolu se svým týmovým kolegou Michalem Haráskem se pak může pyšnit také tím, že jako jediní dokázali bodovat v každém z desíti závodů.

Druhý Petr Trnka zaznamenal stejně jako Jílková dva triumfy absolutně a tři prvenství v České trofeji. Celkem posbíral 180 bodů a tak "nula" za nedokončený druhý brněnský závod na Jarní ceně může mrzet dvojnásob.

Závěrem pro úplnost dodejme, že třetí místo absolutně vybojoval se 114-ti body Antonín Sus, čtvrtý byl Lukáš Hanžl (103b), pátý Michal Harásek (84b) a šesté místo obsadil Tomáš Chabr junior (70b).